Ο Χρήστος Κέλλας στη Βουλή για τη Συνεπιμέλεια

Δείτε το πρωτότυπο ΕΔΩ

Λάρισα

Ο Χρήστος Κέλλας «φέρνει» στη Βουλή αιτήματα του Δικηγορικού Συλλόγου Λάρισας

Αιτήματα του Δικηγορικού Συλλόγου Λάρισας (ΔΣΛ) και εν γένει του δικηγορικού κόσμου έθεσε στην Ολομέλεια της Βουλής, ο αν. Γραμματέας της Κ.Ο. της Ν.Δ., Βουλευτής Ν. Λάρισας, Χρήστος Κέλλας, κατά την ομιλία του επί του νομοσχεδίου του Υπουργείου Δικαιοσύνης, επισημαίνοντας προς τον αρμόδιο Υπουργό, Κώστα Τσιάρα, τα ακόλουθα:

……………….

Θεραπεία της συνεπιμέλειας παιδιών γονέων που είναι σε διάσταση

Ακόμη, ο κ. Κέλλας ανέδειξε, μεταξύ άλλων, το θέμα της θεραπείας της συνεπιμέλειας παιδιών γονέων που είναι σε διάσταση, ζητώντας από τον Υπουργό Δικαιοσύνης την τροποποίηση των σχετικών διατάξεων του οικογενειακού δικαίου, φέροντας ως παράδειγμα ευρωπαϊκές χώρες, όπου η συνεπιμέλεια είναι υποχρεωτική, και τη σχετική απόφαση του Συμβουλίου της Ευρώπης.

Δείτε την ομιλία εδώ: //youtu.be/4XZEKDv3OUI

1. Κώστας Πτερούντιος Μυτιλήνη

Μπράβο κύριε Κέλλα!!!!Ευχαριστούμε από καρδιάς!!!!
    Πάμε δίκαια κ δυνατά για τα παιδια μας!!!ΣΥΝΕΠΙΜΕΛΕΙΑ-ΚΟΙΝΟΙ ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ!!!!ΙΣΟΣ ΧΡΟΝΟΣ Κ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΓΟΝΕΙΣ!!!